Nedobrovolná dražba elektronická 1/2 RD Chlum u Hořic, okr. Jičín

Hořice - Chlum
Chlum 9
0032009-649NDE2019
Nedobrovolná
G.P. Investments a.s.
Nejnižší podání1 480 000 Kč
400 000 Kč
10 000 Kč
10.02.2020
www.portalaukci.cz
08:00
2107747322/2700
Prohlídky
21.01.2020 v 10.00 hod
31.01.2020 v 10.00 hod
Dokumenty ke stažení
ikona Dražební vyhláška
ikona List vlastnictví
ikona Znalecký posudek

Předmětem dražby je spoluvlastnický podíl o velikosti 1/2 na výše specifikovaném souboru pozemků ve vlastnictví Jany Kratochvílové, nar. 22.08.1946.

Znalci nebyl umožněn přístup do oceňovaných nemovitých věcí. Při ocenění je proto vycházeno pouze ze skutečností zjištěných venkovní prohlídkou rodinného domu a z popisu uvedeném ve znaleckém posudku 3961/226/2018 Martina Buchara. Při ocenění bylo uvažováno, že rodinný dům je ve standardním vybavení, se standardním příslušenstvím a jeho stavebně-technický stav odpovídá stáří a řádně prováděné údržbě. Jedná se o rodinný dům č.p. 9, který se nachází v zastavěné části obce. Je to přízemní původně zemědělská stavba se sedlovou střechou a s krytinou z pálených tašek. Podkroví je užitné. Klempířské konstrukce jsou kompletní, okna dřevěná dvojitá, dveře typové. V dané lokalitě jsou vybudovány tyto inženýrské sítě: veřejný vodovod a elektrická síť. Ostatní sítě - kanalizace a plynovodní řad nejsou vybudovány. Na elektrickou síť a vodovodní řad je nemovitost napojena. Přístup do domu je ze zpevněné veřejné komunikace. Nejbližší autobusová zastávka je vzdálena cca 150 m. Jedná se o oblast se zanedbatelným nebezpečím výskytu záplav.

Jedná se o bývalou zemědělskou usedlost postavenou cca před 150 lety. Obytná část byla roubená a v roce 2008 byla kompletně snesena a nahrazena novou roubenou částí na základové železobetonové desce. Tato část byla vždy bez příslušenství, které bylo ve zděné části, která byla zároveň v zadní části hospodářskou částí s chlévy. V roce 2008 a dále byla tato část při nahrazení roubené části taktéž celá modernizována a celá spojena s obytnou částí. Byly pouze ponechány základy, obvodové zdivo, stropní klenbové konstrukce. V rámci rekonstrukce byla roubená část provedena zcela nově, nebylo dobudováno obytné podkroví, u zděné části byl proveden zcela nový krov dřevěný a obě části jsou pokryty novou taškovou krytinou - bobrovkami. Klempířské konstrukce jsou provedeny z Lindabu. Venkovní úpravy jsou u roubené části opatřeny nátěrem, který je již částečně poškozený, zděná původní část má venkovní úpravu z kamenného obkladu haklíky pískovcovými , které byly restaurovány. Okna jsou v celém objektu dřevěné rámové ven a dovnitř otevírané. Dveře jsou osazeny do dřevěných zárubní. Podlahové konstrukce u původního suterénu betonová dlažba a loch je zaklenut taktéž z pískovcových haklíků. Podlahové konstrukce v ostatních přízemních místnostech jsou kompletně pokryté keramickou dlažbou. Keramické obklady ve dvou lázních jsou provedeny při rekonstrukci. Zařizovací předměty v obou lázních s WC jsou běžného provedení. Vnitřní omítky u zděné části provedeny nově, roubená část má vnitřní úpravu provedenu lazurovacím nátěrem. Elektroinstalace je zavedena 230/400 V, hromosvod není proveden. Rozvody vody a kanalizace v plastovém potrubí. Ohřev TÚV je zajištěn boilerem. Vytápění celé stavby kotlem na pevná paliva s rozvodem k jednotlivým radiátorům Korado. Dále jsou kuchyň ve zděné části a pokoj v roubené části dotápěny kamny na pevná paliva. Schody do půdního prostoru z roubené části jsou dřevěné konstrukce, půdní prostor není upraven pro obývání.

REXIM REALITY s.r.o

Jan Ing. Kříž
Tel.: 739110177
Květen - 2021
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31