Aukční síň Sotheby´s bude dražit na eBay.

Mezinárodní aukční síň Sotheby's a internetový aukční server eBay budou spolupracovat na dražbách umění. Nová online platforma má lidem po celém světě zjednodušit nákup uměleckých děl, starožitností a sběratelských předmětů. 
Společnosti spolupráci oznámily v pondělí. Provozní ředitel aukční síně Bruno Vinciguerra uvedl, že "růst na trhu s uměním a technologie nové generace přicházejí společně ve správný čas pro spuštění nové internetové služby". 
Sotheby's a eBay nejdříve nabídnou online přenos dražeb z aukční síně v New Yorku. V budoucnu chce eBay na svém webu zprostředkovat stejný servis ušitý na míru jak sběratelům unikátních uměleckých sbírek tak kupcům, kteří si v aukci nakoupí poprvé. 
Sotheby's bude na eBay prezentovat 18 sběratelských kategorií. Spolupráce se v budoucnu rozšíří o tematické a časově omezené dražby, stejně jako o živé přenosy aukcí z poboček společnosti po celém světě. Firma chce dražit šperky, hodinky, vína, fotografie nebo design 20. století. Podle aukční síně jsou to nejpřitažlivější kategorie pro nakupující na internetu. Společnosti odmítly sdělit přesné datum spuštění nové online služby. 
"Sotheby's je jedna z nejrespektovanějších společností na světě. Když zkombinujeme její inventář s technologickou platformou eBay a jejím mezinárodním dosahem, můžeme dát lidem přístup k světově nejvybranějším a nejinspirativnějším věcem - kdykoliv, kdekoliv a z jakéhokoliv zařízení," uvedl Devin Wenig, prezident společnosti eBay.  
Nejvzácnější známka světa se prodala "jen" za 9,5 milionu dolarů. I tak je to rekord
Používáte eBay? Změňte si heslo v aukční síni i všude, kde používáte stejné údaje
Ebay je jeden z největších serverů pro internetové aukce na světě. Registruje 145 milionů aktivních nakupujících a je i prostřednictvím mobilních aplikací dosažitelný ve 190 zemích světa. 
Sotheby's se stala první mezinárodní aukční síní na světě, když se v roce 1955 společnost rozšířila z Londýna do New Yorku a pak dále do světa. Prodává umělecká díla ve více než 70 kategoriích, počet položek zakoupených v jejich online aukcích stoupá. V roce 2013 se zvýšil o 36 procent oproti předchozímu roku. 
Nejdráže byla v online aukci Sotheby's prodána kniha Ptáci Ameriky autora J. J. Audubona. Svazek z počátku 19. století se v dubnu letošního roku vydražil za 3,5 milionů dolarů (asi 70 milionů korun). 
Aukční síň Sotheby´s draží obrazy, které majitelům za války ukradli nacisté - čtěte ZDE
Globální trh s uměním je v současné době oceňován na 65 miliard dolarů, počet uměleckých děl, která jsou ročně prodána online je tak výrazně menší než prodej jiného luxusního zboží na internetu. Očekává se, že online aukce umění by v roce 2020 mohly generovat prodeje za 13 miliard dolarů. 
V minulém roce začal na svém webu prodávat umělecká díla také server Amazon.  V sekci Amazon Art společnost nabízí díla světoznámých malířů i méně známých umělců. Online prodejem umění se zabývají také servery Artsy, Artspace nebo Paddle8. 
Zdroj: byznys.ihned.cz

Vyzkoušejte si aukci.
Přihlašovací údaje naleznete v popisu zakázky.

Ukázková aukce ZDE
next prev
Leden - 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Aukční síň Sotheby´s bude dražit na eBay.

13.08.2014 15:39:34
Světoznámý aukční dům chce prostřednictvím online aukcí dražit šperky, fotografie nebo vína na jednom z největších aukčních ...

Hongkong bude dražit vzácné staré čaje za miliony korun

26.11.2013 14:08:35
Hongkong chce být výjimečný a nabízet boháčům luxusní věci. V sobotu spustí první čajovou aukci. Vzácné čajové lístky, které ...
Partneři
Reality Ihned
Praha 10 Katastr Ihned Lustrace Ihned adSYSTEM Gaudens